Dnia 26 września, odbyło sie wydarzenie o podwójnym znaczeniu. Po pierwsze była to inauguracja wydania 1 nr-u magazynu Kraft: dla twórców, miłośników designu i rękodzieła. Rodzimego i, docelowo, zgodnego z naturą. Po drugie, zbiórka na cel, który połączył Krafta z Fundacją 🙂

Jako, że Kraft ma na celu, w swoich publikacjach, kierowanie się ideami i wartościami związanymi ze zrównoważonym rozwojem i odpowiedzialną modą, pomyśleli, żeby ta impreza nie była taka po prostu, as usual, ale by połączyć ją ze zbiórką charytatywną i licytacją na jakiś fajny, „zielony” cel. Dobry start, czyż nie?

Wydarzenie i zbiórka – w poznańskim Project_Lab – stały się dodatkową motywacją do zrobienia pierwszego kroku w kierunku innego pomysłu, który kiełkował u nas już od jakiegoś czasu. Pomysłu – sadzenia drzew w ramach przeciwdziałania zmianom klimatu – na którego realizację będzie z pewnością większa szansa dzięki zebranym podczas licytacji pieniądzom!

Licytowano przedmioty, polskich twórców (wybranych przez ekipę Krafta), którzy oddali próbki swojej twórczości na poczet charytatywnej zbiórki, z której to pieniądze będą przeznaczone na logistykę i organizację akcji sadzenia drzew – miejmy nadzieję, juz najbliższej wiosny.

Teraz pozostaje nam już „tylko” wybrać miejsca, zdobyć pozwolenia od miasta #Poznań i działać, bo podczas wrześniowego wydarzenia w Labie udało się zebrać ponad 2600 zł! Mamy nadzieję spożytkować je na wszystkie związane z akcją prace organizacyjne, zakup sadzonek i ich transport, potrzebne materiały i wszystko co okaże się niezbędne do realizacji tego zadania. Trzymajmy kciuki i oby do wiosny!

>> O postępach i rozwoju projektu będziecie mogli dowiadywać się
z naszego facebooka – tu – gdzie będą zamieszczane informacje
o poszczególnych jego etapach (zima/wiosna)
<<

Pro-Terra Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.

# # # # # # # # #

1 października 2019


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /clients/proterra/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /clients/proterra/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/clients/proter...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /clients/proterra/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35