Rybackie sieci znajdywane na plażach to nie ewenement a niestety częsty widok… Giną przez nie zwierzęta morskie, małe i duże. Sieci są w zasadzie największym i najcięższym do usunięcia śmieciem morskim.

Fundacja Pro Terra jest patronem Bałtyckiej Odyseii – akcji polegającej na przejściu wzdłuż całego polskiego wybrzeża Morza Bałtyckiego od Świnoujścia do Piasków na Mierzei Wiślanej, oraz posprzątaniu plaż z odpadów, które zostawiają „turyści” i wyrzuca Bałtyk. Wyprawa podzielona jest na 10 etapów. Organizatorami akcji są: ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski, bank Credit Agricole i Fundacja PlasticsEurope Polska.

W etapie II między 22 a 23 lutego 2020r., zostało zebranych parędziesiąt worków ze śmieciami zebranymi na bałtyckiej plaży na odcinku Dziwnów – Dźwirzyno.

Podczas akcji obecnych było  40 wolontariuszy z różnych części Polski, w tym najliczniejszą grupą byli seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kamieniu Pomorskim. Przedstawicielką Fundacji Pro Terra była Natalia Muszyńska (na zdjęciu 1 od lewej).

Więcej o II etapie Bałyckiej Odyseji:

Zespół Fundacji Pro Terra

Pro-Terra Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.

27 marca 2020


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /clients/proterra/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /clients/proterra/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/clients/proter...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /clients/proterra/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35