19 marca 2020r. na łamach portalu internetowego oraz w papierowej wersji ukazał się dodatek specjalny przygotowany przez Rzeczpospolitą –ogólnopolski dziennik, a w nim informacje na temat wody i świata w obliczu kryzysu wodnego przygotowane przez Prezes Fundacji Hannę Marlière i Koordynator projektów środowiskowych Monikę Rembacz.

Artykuł można przeczytać tutaj, a z dodatkowo przygotowanych materiałów rozpoczniemy w najbliższym czasie cykl dotyczący zasobów wodnych w Polsce,Europie i na Świecie.

Ludzie, przyroda i gospodarka – wszyscy potrzebują wody. Im więcej wody pobieramy z jej źródła, tym większy wpływ wywieramy na środowisko naturalne. Ponadto w niektórych regionach, zwłaszcza w wybranych miesiącach, po prostu nie ma wystarczającej ilości wody. Przewiduje się, że zmiany klimatu będą dalej pogłębiać deficyt wody. W związku z tym musimy bardziej efektywnie wykorzystywać wodę. Co więcej, oszczędzanie wody pomoże nam również w ochronie innych zasobów i środowiska naturalnego.

Zespół Fundacji Pro Terra

Studentka 1 roku Zarządzania kreatywnego na Collegium da Vinci w Poznaniu oraz Office Manager w firmie zajmującej się doradztwem środowiskowym. Wspiera Fundację Pro Terra przy obsłudze strony internetowej, prowadzeniu social mediów, ale również wszelkiego rodzaju akcjach i projektach organizowanych przez fundację. Interesuje się psychologią, społeczną odpowiedzialnością przedsiębiorstw (CSR – Corporate Social Responsibility) oraz ekologią. Jest najmłodszym członkiem zespołu Fundacji.

# # # #

26 marca 2020


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /clients/proterra/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /clients/proterra/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/clients/proter...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /clients/proterra/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35